Plán výstav IGBV pro rok 2015

Interaktivní galerie Becherova vila  /  Plán výstav 2015

 

Do 25. 1.2015 výstava Známé i neznámé podoby Radka Pilaře

 

Jiří Valenta  / Malíř fotografem
čtvrtek 12. února – neděle 6. dubna

Autor výstavy: Zdeněk Primus
Kurátor: Ivana Klsáková

Cestu významného představitele českého informelu Jiřího Valenty od malířské tvorby k fotografické během života v cizině v osmdesátých letech 20. století prezentuje výstava rozdělená do několika tematických okruhů – Zátiší s hrnečky, Rosi,rosi, Carrara, Parti posteriori atd.

 

Stanislav Holý / Krajinou pana Pipa do Studia Kamarád
sobota 11. dubna – neděle 28. června

Autor výstavy: Ing Marie Holá, MgA. Matěj Holý
Kurátor: Ivana Klsáková

Výstava představí ilustrace, grafické cykly i interaktivní objekty Stanislava Holého, autora, jehož osudy byly na krátko spojené s Karlovarskem, a který svou nebývalou fantazií a hlavně oblíbenými postavičkami Jů a Hele přináší radost dětem i dospělým již více než třicet let.

 

Vynález zkázy
sobota 4. července  – neděle 30. srpna

Autoři výstavy: Barrandov Studio a.s.
Kurátor: Ivana Klsáková

Výpravná výstava, kterou realizuje k jubilejnímu 50. ročníku MFF v Karlových Varech Barrandov Studio, nazvaná Vynález zkázy zavede návštěvníky do fantastického světa Karla Zemana (1910 – 1989) - režiséra, výtvarníka, loutkaře, jehož filmy inspirované často romány Julese Verna představují zcela výjimečný kinematografický počin, ve kterém se snoubí složka výtvarná, dobrodružná, poetická i naučná.

 

Od obrazu k interaktivitě / Jaroslav Vančát a jeho studenti
čtvrtek 3. září  – neděle 4. října

Autor výstavy: Jaroslav Vančát
Kurátor: Jan Samec

Interaktivní pojetí vlastní tvorby v podání renomovaného teoretika výtvarného umění a pedagoga i jeho studentů. Propojení výtvarného tvorby s teorií a všudypřítomná fascinace znaky a strukturami provází výběr autorových objektů, instalací, koláží i maleb.

 

Josef Fantura / fotografická výstava
čtvrtek 8. října  – neděle 8. listopadu

Autor výstavy: Ivan Neumann
Kurtátor: Jan Samec

Ačkoliv fotografování není původní profesí Josefa Fantury, věnuje se klasické a později digitální fotografii více než 40. let. Rozsah zpodobněných žánrů je úctyhodný, od tématiky folklorní, sportovní a portrétní až po akt nebo cestovatelský či historický dokument.

 

Hraniční syndrom
čtvrtek 12. listopadu – neděle 10. ledna 2016 

Autor výstavy: Rea Michalová
Kurtátor: Jan Samec

Osobní vazbou k problematice sudetského pohraničí motivovaná výstava Hraniční syndrom prezentuje tvorbu tří výrazných osobností současného českého výtvarného umění. Malíři David Saudek, Jaroslav Valečka a sochař Martin Káňa pojali téma příhraničního soužití i „odsun“ zcela osobně, nepoliticky, spíše jako historický moment vybízející k trvalému zamyšlení.