Křemílek, Vochomůrka, Rákosníček a další bytosti z kouzelného světa Zdeňka Smetany...a ještě mnoho dalšího (k dispozici i video-prohlídka)


Termín: od 20. 11. 2020 do 14. 03. 2021
Čas: út - ne, 10 - 17 hodin, otevřeno od čtvrtka 3. prosince 2020
Misto: Výstavní sály Becherovy vily

V návaznosti na Usnesení vlády ČR o vyhlášení nouzového stavu ze dne 30. 9. 2020 č. 958 a v souladu s mimořádným opatřením vlády (viz https://www.vlada.cz/cz/epidemie-koronaviru/dulezite-informace/mimoradna-opatreni-_-co-aktualne-plati-180234/) uzavírá Galerie umění Karlovy Vary, příspěvková organizace Karlovarského kraje od pátku 18.12. 2020 pro veřejnost všechny své expozice a ruší všechny programy pro veřejnost. Pro aktualizaci termínů a více informací sledujte webové a facebookové stránky galerie.


On-line  KOMENTOVÁ VIDEO-PROHLÍDKA VÝSTAVY  k dispozici ke shlédnutí

na galerijním facebookovém profilu          (klikni zde) !!!


 Zdeněk Smetana (1925 - 2016) patří k výtvarníkům a režisérům animovaných filmů, kteří svou tvorbou v tom nejlepším slova smyslu ovlivnili celé generace dětí. Jako animátor a režisér vytvořil zejména během svého působení ve studiu Bratři v triku řadu animovaných filmů a seriálů pro děti i dospělé. Nezapomenutelným se stal především díky zpracování večerníčků podle předlohy Václava Čtvrtka Pohádky z mechu a kapradí, výstava však představí i řadu dalších oblíbených večerníčkových postav, jako je například Rákosníček, Štaflík a Špagetka, Kubula a Kuba Kubikula nebo Malá čarodějnice. Součástí výstavy bude také prezentace autorovy volné tvorby - krajinomaleb a krajinných zátiší, kreseb či grafických listů zhotovených technikou suché jehly.

  

pozvánka

tisková zpráva

 

 fotogalerie