Plán výstav IGBV na rok 2014

Interaktivní galerie Becherova vila / Plán výstav 2014


Do 12. 1.2014 výstava Josef Váchal / ze sbírky Paula Heinickeho a Josefa Hodka
Od 13.1. – 29.1. 2014 provozní pauza (generální úklid, drobné opravy)


Peter Kozma / Neznámé světy - čtvrtek 30. ledna – neděle 30. března

Absolvent oboru jaderné fyziky na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze propojuje ve výběru černobílých i barevných digitálních fotografií fascinující svět vědy s kouzlem každodenního života ve všech jeho podobách.
Doprovodný program: k ukončení výstavy dernisáž s komentovanou prohlídkou a křtem katalogu, galerijní animace pro ZŠ. 

 

Sto podob a sto let Becherovy vily - čtvrtek 3. dubna – neděle 8. června

Autor výstavy: Mgr. Lubomír Zeman
Výstava dokumentující vývoj jedné z nejatraktivnějších budov karlovarského Westendu z pohledu architektonického, památkového i jejího celkového využití v minulosti a současnosti. K výstavě bude vydán rozsáhlý informační materiál, pracovní listy k architektuře, historii a stavebním slohům konce 19. a počátku 20. století pro základní školy.
Doprovodný program: v květnu den otevřených dveří s volným vstupem do výstavy, výtvarnými dílnami po celé budově a zahradě; točení na hrnčířském kruhu a sochařský ateliér v zahradním domku; divadlo pro děti. (příprava P. Vargová, I. Klsáková)

 

Bambusový labyrint - neděle 15. června – neděle 26. června

Prezentace výsledků česko-německého workshopu pořádaného v Becherově vile za účastí 4 českých a 4 německých výtvarníků od 9. do 15. června pod vedením Aleše Hnízdila. Základním materiálem pro tvorbu prostorových objektů je atraktivní a u nás neobvyklý materiál – bambus.

 

Karlovy Vary ve filmu - neděle  6. července - neděle 31. srpna (vernisáž v sobotu 5. července ve 14.00 hodin)

Barrandov Studio připravilo zajímavou expozici představující lázeňské a festivalové město jako oblíbenou a atraktivní filmovou lokaci. Karlovy Vary si zahrály v nespočtu českých filmů nebo televizních seriálů a oblíbily si je také zahraniční filmové štáby. Třicítka těch nejzajímavějších bude připomenuta informačními panely s fotografiemi a projekcemi, vybrané tituly doplní i dochované kostýmy a rekvizity z barrandovského Fundusu. Návštěvníci si připomenou mj. slavné filmy Tři vejce do skla, Vrchní prchni, Smrt krásných srnců, Cirkus Humberto, Kopytem sem  kopytem tam, Poslední prázdniny či Casino Royale.

 

Inge-Rose Lippok - čtvrtek 4. září - neděle 5. října 

Výtvarnice působící v německém Hannoveru se věnuje převážně malbě na netradiční materiály. Ke své tvorbě využívá ohebnosti, odolnosti, variability a snadné manipulace s plochými transparentními plasty.  Barevné objekty a monumentální instalace ve veřejném prostoru často vznikají jako reakce na hudební prožitek a tvoří s hudbou jeden celek.

 

Tilo Ettl - čtvrtek 4. září - neděle 5. října 

Německý výtvarník žijící v Plané u Mariánských Lázní se zabývá převážně figurální malbou a pro potěšení též sochařskou tvorbou. Zastává názor, že obrazy mají přinášet divákovi radost a v jeho obrazech skutečně panuje příjemná, vlídná atmosféra umocněná harmonickou barevností.

 

Známé i neznámé podoby Radka Pilaře - čtvrtek 16. října – neděle 25. ledna 2015

Tvorba Radka Pilaře, vynikajícího malíře, ilustrátora a především autora podoby dobráckého pohádkového loupežníka Rumcajse, jeho ženy Manky a syna Cipíska (také Večerníčka). Výstava v interaktivním pojetí zaměřená na rodinu a školy neopomine však ani volnou tvorbu autora v méně známých polohách.
Doprovodný program: galerijní animace, výtvarné dílny inspirované výstavou